Reina gece kulübünde katliam

kategori:

Ortaköy’de bulunan Reina adlı gece kulübüne saat 01.15 sularında saldırı düzenlendi. Saldırıda 39 kişi hayatını kaybetti, 4’ü ağır 69 kişi yaralandı. Uzun namlulu silahla kapı önündekilere ateş açan saldırganın 1 polis ile 1 vatandaşı öldürdükten sonra sonra içeriye girdiği, içeride yeni yıl kutlaması için bulananların üzerine kurşun yağdırdığı belirtildi.

Saldırgan kaçtı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul’daki saldırıda 39 kişinin hayatını kaybettiğini ve saşdırganı arama çalışmalarının devam ettiğini belirterek, “Bunların şu anda 21’inin kimliği belli. Henüz diğer 18’inin kimliğiyle ilgili tespit çalışmaları devam ediyor. 16’sı yabancı uyruklu, 5’i TürkiyeCumhuriyeti vatandaşı, diğer kimliği belli olmayanlarla ilgili böyle bir değerlendirme yapamıyoruz.” ifadesini kullandı.

Reinanın Sahibi: Saldırı göz göre göre geldi

Reina’da gerçekleşen katliam sonrası mekanın sahibi Mehmet Koçarslan, Hürriyet’e yaptığı açıklamada “İçeri giren şerefsizler Kalaşnikoflarla taramışlar. Amerikan istihbaratı bunun bilgisini vermişti. 1 hafta 10 gün süreyle buralarda deniz dahil güvenlik önlemleri alındı. Sonra ne oldu? Göz göre göre bu saldırı meydana geldi” dedi.

Yine Yayın Yasağı

Öte yandan RTÜK, İstanbul’daki katliam sonrasında, Başbakanlık tarafından geçici yayın kısıtlaması getirildiğini açıkladı. Yapılan yazılı açıklamada, 15/02/2011 tarihli ve 6112 sayılı Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayın Hizmetleri Hakkında Kanunun 7’nci maddesinde “milli güvenliğin açıkça gerekli kıldığı hallerde veya kamudüzeninin ciddi şekilde bozulmasının muhtemel olduğu durumlarda” geçici yayın yasağı getirilebileceğinin öngörüldüğü belirtilerek, “01/01/2017 tarihinde İstanbulilinde meydana gelen silahlı saldırının da anılan hüküm çerçevesinde olduğu değerlendirildiğinden söz konusu olayla ilgili, geçici yayın yasağı getirilmesi uygun görülmüştür” ifadelerine yer verildi.

Yeryüzü Postası


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir