Anasayfa / Haberler / Kayseri’de Askere Bombalı Saldırı

Kayseri’de Askere Bombalı Saldırı

Kayseri Atatürk Bulvarı Palas Caddesi’nde askerleri taşıyan bir halk otobüsüne bugün sabah saatlerinde bomba yüklü bir araçla saldırı düzenlendi. Çarşı iznine çıkan askerlere yönelik saldırıda 14 asker hayatını kaybetti, 56 kişi yaralandı. Saldırıya uğrayan komanda birliğinin Çukurca’daki operasyonlara katıldıktan sonra kış tertibatı kapsamında Kayseri’ye geldikleri belirtildi. Saldırının PKK tarafından gerçekleştirildiği iddia edildi. Olaya ilişkin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada “Saldırılar Suriye’deki gelişmelerden bağımsız değil. Saldırıların gayesi Türkiye’ye çelme takmak. Milli seferberlik ruhu ile mücadele edeceğiz” ifadesini kullandı.

Faşistler HDP, EMEP, CHP ve DİSK’e saldırdı

Saldırı sonrası faşistler Valilik önünde toplandı. “İdam isteriz” sloganları atan, bozkurt ve rabia işareti yapan grup buradan yürüyerek ilk olarak HDP binasına saldırı gerçekleştirdi. Grup parti talelasını söktü, binaya girerek bilgisayar, koltuk, partiye ait broşürler ve flamaları aşağıya attı. Aynı grup daha sonra EMEP Kayseri İl Örgütü’nün kapısını kırarak içeri girdi ve DİSK binasına saldırdı. CHP Kocasinan Gençlik Kolları Başkanı Cemre Doğan ve yanındaki partililer de grubun saldırısına uğradı.

Yeryüzü Postası

Adresi kontrol edin

Uluslararası anarşist dayanışma çağrısı

6 Şubat depremleri sonrasında uluslararası dayanışma büyüyor. Dünya çapında 18 anarşist örgüt tarafından “Uluslararası anarşist …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir