Anasayfa / Haberler / HDP Binalarına Faşist Saldırılar Artıyor

HDP Binalarına Faşist Saldırılar Artıyor

Bu sabah (17 Aralık) Kayseri’de gerçekleşen askerlere yönelik bombalı saldırıdadan sonra faşist kitlelerin pek çok yerde HDP binalarına saldırdığı haberleri geliyor. Öğle saatlerinde Kayseri’de bulunan HDP, EMEP ve DİSK binalarına ve CHP’lilere dönük faşist saldırılar gerçekleşmişti. Akşam saatlerinden bu yana ise İstanbul, Kocaeli, Çanakkale  İzmir, Bursa ve Erzincan’dan saldırı haberleri gelmeye başladı.

İstanbul’da Bağcılar, Üsküdar, Kartal, Ümraniye, Beylikdüzü ve Beykoz ilçe binalarına faşistler tarafından saldırıldığı. Pek çok yerde tabelaları söken ve parti binalarına giren faşistler buradaki eşyleri tahrip ederken, Beylikdüzü HDP binasına bombalı saldırı gerçekleştirildi. Kocaeli Darıca HDP binasına ise uzun namlulu silahla ateş açıldığı belirtiliyor. Çanakkale’de ise bir grup HDP binasını taşlarken, saldırıya uğrayan 2 HDP’liyi gözaltına aldı. Bursa Yıldırım’da ise HDP binasının ateşe verildiği öğrenildi.

Yeryüzü Postası

Adresi kontrol edin

Fransız devletinin Zapatistalar’ın ülkeye girişini engellenmesine karşı Avrupa’nın birçok yerinde eylemler düzenlendi

Aztek topraklarının İspanyol sömürgeciler tarafından işgalinin 500. yılında, Zapatista Ulusal Kurtuluş Ordusu’nun (EZLN) dünyanın farklı bölgelerine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir