Anasayfa / Haberler / HDP milletvekilleri Çağlar Demirel ve Besime Konca Tutuklandı

HDP milletvekilleri Çağlar Demirel ve Besime Konca Tutuklandı

Batman Cumhuriyet Savcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında dün gözaltına alınan HDP Diyarbakır milletvekili ve grup başkan vekili Çağlar Demirel ile HDP Siirt Milletvekili Besime Konca Batman Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklandı. Bugün Batman’da çıkarıldığı hakimlikçe, adli kontrol şartıyla serbest bırakılan HDP Siirt Milletvekili Besime Konca, akşam saatlerinde Savcının itirazı üzerine Çağlar Demirel’in sorgusunu izlemek üzere bulunduğu Diyarbakır Adliyesinde yeniden göz altına alınmıştı. Çağlar Demirel ve Besime Konca ile birlikte tutuklu HDP’li milletvekili sayısı 12’ye yükseldi. HDP’nin mecliste toplam 59 milletvekili bulunuyor.

Öte yandan HDP Bilgi İşlem Merkezi tarafından yapılan açıklamada HDP ve DBP yöneticisi ve üyesi 431 kişinin gözaltına alındığı ifade edildi. İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada ise 28 ilde gerçekleştirilen operasyonlarda toplam gözaltı sayısının 568 olduğu açıklandı.

Yeryüzü Postası

Adresi kontrol edin

Kuzey Denizi’ndeki açık deniz tesislerinde çalışan işçiler fiili greve başladı

Kuzey Denizi’ndeki bir dizi tesisteki işçiler, artan yaşam maliyetleri karşısında ücret artışlarını güvence altına almak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.