Anasayfa / Haberler / Trump karşıtı eylemlerde bir kişi vuruldu

Trump karşıtı eylemlerde bir kişi vuruldu

ABD’de yapılan başkanlık seçimlerini Donald Trump’ın kazanmasının ardından başlayan protesto eylemleri devam ediyor. Polisin protesto eylemlerini “ayaklanma” olarak nitelendirdiği Oregon eyaletine bağlı Portland’da bir kişinin vurularak yaralandığını açıklandı. Portland Emniyet Müdürlüğü, Twitter üzerinden , “Herkes bölgeyi derhal terk etsin” açıklaması yaptı.Yaralama olayıyla bağlantılı iki kişinin tutuklandığı, vurulan kişinin durumununsa iyi olduğu açıklandı.  #NotMyPresident (Benim Başkanım Değil) sloganıyla Philadelphia, Seattle, Oakland, Portland, Chicago, New York, Boston gibi pek çok eyalette gerçekleşen eylemlerde yer yer polisle çatışmalar yaşanıyor.

Trump, eylemlerle ilgili ilk açıklamasında protestocuların profesyonel olduğunu ve medyanın kışkırtmasıyla sokağa döküldüklerini söylemiş ancak daha sonra “Protestocu küçük grupların bu ülkeye olan tutkusuna bayılıyorum. Hepimiz bir araya gelip ülkemizle gurur duyacağız.” demişti.

Adresi kontrol edin

Uluslararası anarşist dayanışma çağrısı

6 Şubat depremleri sonrasında uluslararası dayanışma büyüyor. Dünya çapında 18 anarşist örgüt tarafından “Uluslararası anarşist …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir