Anasayfa / Haberler / Atina’da Cami yapılması düşünülen arazi askeri kıyafet giyen faşistler tarafından işgal edildi

Atina’da Cami yapılması düşünülen arazi askeri kıyafet giyen faşistler tarafından işgal edildi

Atina’nın batısında bulunan, cami yapılması planlanan bir arazi, kendilerini “Yedekler ve Vatandaş-Askelerin Yunan Hareketi” olarak tanımlayan bir grup faşist tarafından işgal edildi. Grubun Temmuz aynın ortalarından bu yana araziyi kontrol altında tuttukları belirtiliyor. Atina’nın ilk resmi camisinin yapılması düşünülen alanı işgal eden askeri kıyafetli grubun arazinin etrafına dikenli tel çektiği, ayrıca “yalnızca Yunanlılar için” olduğunu söyledikleri bir barınak inşa ettikleri ifade edildi.

Eskiden donanma üssü olarak kullanılan alanda cami yapılması kararının Temmuz ayı başlarında alındığı ve bu karardan sonra arazinin faşist grup tarafından işgal edildiği öğrenildi. Konuya ilişkin SYRİZA basın ofisinden yapılan açıklamada “Araziyi ayırmak için dikenli tel kullanılması ve işgalcilerin askeri kıyafetli olması doğrudan aşırı sağ paramiliterlere referanstır. Bu hareket en kısa sürede durdurulmalıdır. Aşırılıkçı çığırtkanlıklar ülkemizde yaşayan insanların dini özgürlüklerini kullanmasını engelleyemeyecektir.” denildi.

Yeryüzü Postası

Adresi kontrol edin

Fransız devletinin Zapatistalar’ın ülkeye girişini engellenmesine karşı Avrupa’nın birçok yerinde eylemler düzenlendi

Aztek topraklarının İspanyol sömürgeciler tarafından işgalinin 500. yılında, Zapatista Ulusal Kurtuluş Ordusu’nun (EZLN) dünyanın farklı bölgelerine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir