Anasayfa / Haberler / Türkiye Yine Yalanlandı: Peşmerge Çağırmadı, Musul Operasyonunda Yer Almadı

Türkiye Yine Yalanlandı: Peşmerge Çağırmadı, Musul Operasyonunda Yer Almadı

Irak ordusundan yapılan açıklamada, Türkiye’nin Musul operasyonunda yer aldığı yönündeki iddiaların doğru olmadığı belirtildi. Irak ordusunun müşterek harekât merkezi sözcüsü tarafından yapılan açıklamada, operasyonlara hiçbir Türk unsurunun dahil olmadığı ifade edildi. Öte yandan Peşmerge güçleri de Başbakan Binalil Yıldırım’ın sözlerini yalanladı. Rûdaw’a konuşan Peşmerge Güçleri Başika Cephesi Komutanı Tuğgeneral İskender Gerdi, “Türkiye’den bombardıman yapılması talebinde bulunmadık” dedi. Peşmerge güçleri IŞİD’in elindeki Başika kasabasına dönük operasyon başlatmış, Başbakan Binali Yıldırım dün Afyon’da yaptığı açıklamada, Peşmerge’nin çağrısı üzerine Türk topçusunun Başika’daki IŞİD operasyonuna katıldığını iddia etmişti.

Öte yandan Türkiye’nin Suriye ve Irak’taki askeri varlığına ilişkin ve politikalarına bir tepki de Hizbullah lideri Nasrallah’tan geldi. Nasrallah “Tüm Iraklılar Musul için savaşırken, Türkiye gelip Musul bizimdir diyor, aynı şey Halep için de geçerli. Halep bizimdir diyorlar. Bu, her geçen gün ortaya çıkıyor.” dedi.

Adresi kontrol edin

Fransız devletinin Zapatistalar’ın ülkeye girişini engellenmesine karşı Avrupa’nın birçok yerinde eylemler düzenlendi

Aztek topraklarının İspanyol sömürgeciler tarafından işgalinin 500. yılında, Zapatista Ulusal Kurtuluş Ordusu’nun (EZLN) dünyanın farklı bölgelerine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir