Anasayfa / Haberler / Tedi işçileri çadır direnişini sonlandırdı

Tedi işçileri çadır direnişini sonlandırdı

Tedi işçileri direnişin 73. gününde direniş çadırını kaldırarak fiili direnişi sonlandırdı

DİSK/Limter-İş Sendikası’na üye oldukları için işten atılan Tedi işçileri 2 Ağustos’ta çadır açarak direnişe başladı. İşçiler direnişin 73. gününde (14 Ekim) direniş çadırını kaldırarak fiili direnişi sonlandırdı.

13 Ekim tarihinde Limter-İş Sendikası’nda toplanan işçi meclisi direniş sürecini değerlendirerek, direnişin bu aşamada sonlandırılmasına en büyük etken olarak ekonomik sorunların çözümsüzlüğü ortak fikir olarak belirlendi ve fiili direnişe son verilmesi hukuki mücadelenin toplu bir şekilde takip edilmesi kararı alındı.

Meclis toplantısında yapılan konuşmalarda Tedi patronunun sendika düşmanlığı ve işçi kıyımına karşı OHAL koşullarında cepheden mücadelenin aynı zamanda OHAL e karşı da bir mücadele anlamına geldiği vurgulandı.

Direnişimizin omurgasını oluşturan kadın işçileri direnişin hem lokomotifi hem de birleştirici mayası olduğu fikrinin altının çizildiği toplantıda şu kararlar alındı:

  1. 30 Ekimde ortak etkinlik
  2. Meclisimizin ayda bir sendika binasında toplanması
  3. Hukuki mücadelenin toplu takibi.

Kaynak: sendika.org

Adresi kontrol edin

Uluslararası anarşist dayanışma çağrısı

6 Şubat depremleri sonrasında uluslararası dayanışma büyüyor. Dünya çapında 18 anarşist örgüt tarafından “Uluslararası anarşist …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir