Anasayfa / Haberler / Belediye-İş’ten Bakırköy Belediyesi’nde Grev Kararı

Belediye-İş’ten Bakırköy Belediyesi’nde Grev Kararı

Belediye-İş üyesi Bakırköy Belediyesi işçileri, toplu sözleşme sürecinde anlaşma sağlanamaması üzerine 17 Ekim’de greve başlayacaklarını duyurdu.
İstanbul Bakırköy Belediyesi’nde Belediye-İş Sendikası İstanbul 2 No’lu Şube üyesi Yunus Emre Kültür Merkezi Tiyatro Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Sağlık İşleri Müdürlüğü işçileri TİS görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması üzerine greve 17 Ekim 2016 Pazartesi günü greve çıkıyor.

Belediye-İş Sendikası İstanbul 2 No’lu Şube üyesi Bakırköy Belediye işçileri, greve çıkılacaklarını Bakırköy Özgürlük Meydanı’nda basın açıklaması yaparak kamuoyuna duyurdu.

“Hak, hukuk, adalet, örgütlü mücadele ile gelecek” ve “Toplu sözleşme hakkımız engellenemez” şiarlı pankartların açıldığı eylemde, Belediye-İş Sendikası İstanbul 2 No’lu Şube Başkanı Erol Özdemir basın açıklaması yaptı.

Greve çıkacak olan Belediye-İş üyelerine, işten atılan ve 130 gündür işe dönme mücadelesi veren DİSK Genel-İş Sendikası üyesi Bakırköy Belediye işçileri de destek verdi.

Kaynak: Kızıl Bayrak

Adresi kontrol edin

82 kadın örgütü ve yüzlerce kadının imzasıyla ırkçı kampanyaya karşı bildiri yayımlandı: Irkçılığın, ayrımcılığın, göçmen düşmanlığının ve körüklenen nefretin değil, göçmenlerin yanındayız

Göçmenlere karşı son dönemde yürütülen ırkçı bir kampanyaya karşı 82 kadın örgütü ve yüzlerce kadının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir