Anasayfa / Haberler / Fransa’da eğitim emekçileri hükümetin okullarda Covid-19 için yeterli önlem almaması nedeniyle greve çıktı

Fransa’da eğitim emekçileri hükümetin okullarda Covid-19 için yeterli önlem almaması nedeniyle greve çıktı

Fransa’da eğitim emekçileri hükümetin Covid-19 vakalarındaki artışa rağmen okullarda yeterli önlem almaması nedeniyle bu ay 2. kez kreş, ilk ve orta öğretim okulları ve liseleri kapsayan büyük bir grev gerçekleştirdiler.

Eğitim emekçileri, koronavirüs testi ve izolasyon protokollerinin uygulanmadığını, Omicron varyantının yayılmasıyla okullardaki aksaklıklarının yönetilemez hale geldiğini ifade ediyorlar. Grev kapsamında Paris başta olmak üzere birçok kentte gerçekleştirilen sokak gösterilerine eğitim emekçilerinin yanı sıra öğrenci grupları da katılım gösterdi.

Fransa’da eğitim emekçileri tarafından geçtiğimiz hafta da güçlü bir grev gerçekleştirilmiş ve binlerce kişinin katıldığı sokak gösterileri düzenlenmişti. 27 Ocak’ta da Fransa çapında grev gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Adresi kontrol edin

Kuzey Denizi’ndeki açık deniz tesislerinde çalışan işçiler fiili greve başladı

Kuzey Denizi’ndeki bir dizi tesisteki işçiler, artan yaşam maliyetleri karşısında ücret artışlarını güvence altına almak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.