Anasayfa / Haberler / ‘Yokoluş İsyanı’nın iklim krizine karşı Londra’da başlattığı sivil itaatsizlik eylemleri sürüyor

‘Yokoluş İsyanı’nın iklim krizine karşı Londra’da başlattığı sivil itaatsizlik eylemleri sürüyor

Extinction Rebellion (Yokoluş İsyanı) isimli radikal iklim aktivisti grubun Londra’nın farklı noktalarında başlattığı ve iki hafta sürecek sivil itaatsizlik eylemleri dokuzuncu gününde devam ediyor.

Önceki gün yüzlerce kişi petrol tekeli Shell’in sera gazlarıyla ilgili sergiye sponsor olmasına karşı Bilim Müzesi içinde ve dışında eylem gerçekleştirirken, Salı günü tarihi Londra köprüsü eylemciler tarafından bloke edildi.

Yaya olarak ve araçlarla yoğun trafik akışının olduğu köprünün girişlerini kapatan eylemcilere polis saldırdı. Polisin köprünün güney kavşağını kapatan üstü açık bir otobüsün kontrolünü ele geçirmek için eylemcilere yumruk attığı görüldü. Tırmandıkları otobüsün camlarını da kıran polislere karşı eylemciler uzun süre direndi.

Yokoluş İsyanı’nın çağrısıyla iki hafta boyunca Londra’nın farklı noktalarında iklim krizine dikkat çekmek için işgal, blokaj gibi sivil itaatsizlik eylemleri gerçekleştiriliyor.

Adresi kontrol edin

Firar eden Filistinli tutsaklardan 4’ünün yakalanmasının ardından eylemler gerçekleştiriliyor: İsrail devletinin kolektif cezalandırma politikalarına karşı tutsaklar hapishanelerde eylemlere hazırlanıyor

İsrail’deki Gilboa Hapishanesi’nden 6 Eylül’de tünel kazarak firar eden 6 Filistinli tutsaktan 4’ünün binlerce askerin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir