Anasayfa / Haberler / Haklarını alabilmek için gittikleri Ankara’dan dönüş yolunda hayatlarını kaybeden Somalı maden işçileri Tahir Çetin ve işçi Ali Faik İnter yüzlerce kişi tarafından uğurlandı

Haklarını alabilmek için gittikleri Ankara’dan dönüş yolunda hayatlarını kaybeden Somalı maden işçileri Tahir Çetin ve işçi Ali Faik İnter yüzlerce kişi tarafından uğurlandı

Manisa’nın Soma ilçesinde Uyar Maden’in 8 yıldır vermediği tazminatlarını alabilmek için Ankara’ya düzenledikleri yürüyüşün dönüşünde dün geçirdikleri kazada yaşamını yitiren Somalı işçi önderi Tahir Çetin ve ile işçi Ali Faik İnter için tören düzenlendi.

Ali Faik İnter’in cenazesi dün Soma Mezarlığı’nda defnedilirken, Tahir Çetin için sendikası önünde düzenlenen törene yüzlerce kişi katıldı. Törene maden işçilerinin yanı sıra çok sayıda kurum temsilcisi katıldı.

Sendika önünde yapılan törenin ardından kitle Soma Beşyol’da bulunan Madenci Anıtı’na yürüdü. Siyah çelenk bırakıldıktan sonra burada da kısa konuşmalar yapıldı.

Konuşmaların ardından grup Tahir Çetin’in Kınık’ta yaşayan ailesini ziyaret etti. Ziyaretin ardından Çetin’in cenazesi Kınık Cemevi’nden alınarak, ilçe mezarlığına defnedildi.

Adresi kontrol edin

Edinburgh’ta kraliçe Elizabeth’in cenaze töreni sırasında “Monarşiyi yok edin!” dövizi açan bir kadın gözaltına alındı

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’in ölümünün ardından yeni kral olan 3. Charles’ın resmi töreni öncesinde Cardiff …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.