Tazminatları için mücadele eden Somalı işçi önderi Tahir Çetin ve Ali Faik İnter Ankara’dan dönüş yolunda geçirdikleri kazada hayatını kaybetti

yazar:

kategori:

Yıllardır ödenmeyen tazminatları için mücadele eden ve günlerdir Ankara’nın girişinde bekletilen Somalı işçi önderi ve Bağımsız Maden İş Sendikası Genel Başkanı Tahir Çetin ile maden işçisi Ali Faik İnter, Ankara’dan dönüş yolunda geçirdikleri trafik kazasında hayatını kaybetti.

Manisa’nın Soma ilçesinde Uyar Maden tarafından 15 yıldır tazminatları ödenmeyen madenciler Ankara’ya 4 Temmuz gecesi yürüyüş başlatmıştı. Günlerdir Ankara’nın girişinde madencilerle birlikte bekletilen ve yetkililer ile görüşmelerden olumlu bir yanıt alamayan madenciler Soma’ya geri dönme kararı almıştı.

Sabaha karşı saat 04.30’da Manisa’nın Kırkağaç ilçesine bağlı Bakır Mahallesi civarında Bağımsız Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Tahir Çetin ile Ali Faik İnter’in bulunduğu araç takla attı. Kaza sonucu Çetin ve İlter kaza sonucu hayatını kaybetti.

Bağımsız Maden-İş tarafından Twitter’dan yapılan açıklamada “Acımız çok büyük! Öfkemiz çok büyük! Maden işçilerinin yiğit önderi, genel başkanımız, her şeyimiz Tahir Çetin’i ve önderimiz, haysiyet abidemiz, canımız Ali Faik’imizi kaybettik” ifadelerini kullandı.


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir