Anasayfa / Haberler / Kolombiya’da devletin saldırılarına rağmen eylemler devam ediyor

Kolombiya’da devletin saldırılarına rağmen eylemler devam ediyor

Kolombiya’da kolluk kuvvetleri ve paramiliterlerin saldırılarına rağmen kitlesel eylemler devam ediyor.

Başkent Bogota’da tarihi Bolivar Meydanı’nda binlerce kişinin katıldığı bir gösteri gerçekleştirilirken, şehrin farklı noktalardaki toplanan eylemciler blokaj eylemleri gerçekleştirdi. Eylemlere yönelik polis saldırıları sonrasında yine çatışmalar yaşanırken, 185 kişi yaralandı, onlarca kişi gözaltına alındı.

Öte yandan birçok noktada eylemcilere kolluk kuvvetleri ve paramiliterler tarafından gerçek mermilerle ateş açılıyor. Dün ülke çapında en az dört eylemci yaşamını yitirdiği öğrenildi. Cali’de başsavcılıkta çalıştığı belirtilen bir kişi, ateş açarak iki kişiyi öldürdükten sonra eylemciler tarafından öldürüldü.

Giderek şiddetlenen çatışmalar sonrasında hükümet ile ulusal bir grev komitesi arasındaki görüşmeler dururken, Valle del Cauca eyaleti ve başkenti Cali’ye askeri birlik konuşlandırdı. İnsan Hakları İzleme Örgütü tarafından 28 Nisan’dan bu yana devam eden eylemlerde yaşamını yitirenlerin sayısının 63’e yükseldiği açıklandı.

Adresi kontrol edin

Akdeniz’de yine göçmen katliamı: Ahşap bir teknenin batması sonucu en az 35 kişi hayatını kaybetti

Libya açıklarında göçmenleri taşıyan ahşap bir teknenin alabora olması sonucu Akdeniz’de yaşanan göçmen katliamlarına bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir