Anasayfa / Haberler / Van Gürpınar’da mermer ocağına karşı eylem yapan köylülere asker ve korucular tarafından ateş açıldı

Van Gürpınar’da mermer ocağına karşı eylem yapan köylülere asker ve korucular tarafından ateş açıldı

Van’ın Gürpınar ilçesine bağlı Yurtbaşı mahallesinde yapılmak istenen mermer ocağına karşı eylem yapanlara asker ve korucular tarafından ateş açıldı.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre dün akşam saatlerinde müteahhit firma yetkilileri, asker ve korucular iş makineleri ile mahalleye girdi. Mermer ocağının açılacağı alanda bulunan 40 ahır yıktırıldı iş makinaları tarafından yıkıldı. Bunun üzerine toplanan mahalleliler yıkıma tepki gösterirken, asker ve korucular iş makinelerinin etrafında nöbet tuttu. Mermer ocağı yapılmasına izin vermeyeceklerini belirten eylemciler yürüyüş başlattı. Bunun üzerine asker ve korucular eylem yapanları dağıtmak için ateş açtı.

Yürüyüşe katılan 4 kişi gözaltına alındı. Gerçekleştirilen eylemin ardından askerler, korucular ve firma yetkilileri mahalleden ayrıldı. 

Adresi kontrol edin

Uluslararası anarşist dayanışma çağrısı

6 Şubat depremleri sonrasında uluslararası dayanışma büyüyor. Dünya çapında 18 anarşist örgüt tarafından “Uluslararası anarşist …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir