Anasayfa / Haberler / Polisin siyahi genç Daunte Wright’ı öldürmesinin ardından başlayan eylemler üçüncü gününde sürüyor

Polisin siyahi genç Daunte Wright’ı öldürmesinin ardından başlayan eylemler üçüncü gününde sürüyor

ABD’nin Minnesota eyaletindeki Minneapolis kentinde trafik çevirmesinde durdurulan 20 yaşındaki siyahi Daunte Wright, aracına binip kaçmaya çalıştığı iddiasıyla polis tarafından vurularak öldürülmesi sonrasında başlayan eylemler isyana dönüştü. Üşüncü gününe giren eylemlerde, bir çok noktada eylemciler ve polis arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyor.

Salı günü Minnesota eyaletinde bulunan Brooklyn Center ve çevresinde barışçıl bir şekilde başlayan eylemlerde polis saldırılarının ardından çatışmalar yaşandı. Polis’in bibergazlı saldırılarına eylemciler havai fişek, taş ve su şişeleri atarak cevap verdi. Saldırılarda en az 60 kişinin gözaltına alındığı açıklandı.

Oregon eyaletine bağlı Portland’ta gerçekleşen eylemlerde de polis ve eylemciler arasında çatışmalar yaşandı. Eylemlerde Portland’Polis Derneği Binası eylemciler tarafından ateşe verildi.

Adresi kontrol edin

Uluslararası anarşist dayanışma çağrısı

6 Şubat depremleri sonrasında uluslararası dayanışma büyüyor. Dünya çapında 18 anarşist örgüt tarafından “Uluslararası anarşist …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir