Anasayfa / Haberler / Antalya’da kağıt toplayıcı Suriyeli mülteciyi darp edip motosikletini yakan ırkçılar serbest bırakıldı

Antalya’da kağıt toplayıcı Suriyeli mülteciyi darp edip motosikletini yakan ırkçılar serbest bırakıldı

Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde 3 gün önce hurda ve kağıt toplayan Suriyeli mülteci genci darbeden ve motosikletini kamyonetle ezdikten sonra yakan 3 ırkçı serbest bırakıldı.

Geçtiğimiz Pazartesi günü Suriyeli mülteci genç kağıt toplamak için motosikleti ile birlikte Muratpaşa’da bulunan Fener Caddesi üzerinde bir çöp konteynerine yaklaştığı sırada 18 yaşındaki Ömer B.’nin kullandığı kamyonet, gencin motosikletine çarpmıştı. Daha sonra araçtan inen ırkçılar Suriyeli genci yumruk, taş ve sopa ile darbetmişti. Genç başına aldığı darbelerle baygınlık geçirirken, saldırganlar ise gencin motosikletinin üzerinden kamyonetle geçip, ardından yakmıştı.

Saldırı sonrasında gözaltına alınan Ömer B. ile Hakan Ç. savcılıktaki ifadelerinin ardından serbest bırakılırken, Ali R. ise çıkarıldığı Sulh Ceza Mahkemesi tarafından adli kontrol şartı ile serbest kaldı.

Adresi kontrol edin

Uluslararası anarşist dayanışma çağrısı

6 Şubat depremleri sonrasında uluslararası dayanışma büyüyor. Dünya çapında 18 anarşist örgüt tarafından “Uluslararası anarşist …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir