Anasayfa / Haberler / Tunus’ta hükümete sundukları talepleri karşılanmayan sendikalar bölgesel genel grevler gerçekleştiriyor

Tunus’ta hükümete sundukları talepleri karşılanmayan sendikalar bölgesel genel grevler gerçekleştiriyor

Tunus Genel İşçi Sendikası (UGTT) isdihdam, ücretlerin artması ve sosyal yardımlar konusunda hükümete ilettikleri taleplerinin karşılanmaması üzerine ülkenin bir çok bölgesinde bölgesel/kentsel genel grevler gerçekleştirme kararı aldı.

İsyandan.org’un haberine göre 7 Ocak’ta Gafsa’da hayata geçirilen ilk bölgesel genel grevi 12 Ocak’ta doğu-orta Sfax bölgesinde ve 26 Ocak’ta Tozeur’da yapılacak genel grevler izleyecek. Kasserine bölgesindeki bölgesel genel grev için ise henüz tarih belirlenecek.

Daha önce de Beja, Kairouan ve Jendouba dahil olmak üzere birçok bölge, aynı taleplerle bölgesel genel grevler gerçekleştirilmişti. Hükümet, güneybatı Tataouine bölgesinde petrol üretimini durduran bölgesel genel grevler sonucu 300 milyon DT olarak tahmin edilen bir dizi projenin yürürlüğe sokulacağını duyurdu.

Adresi kontrol edin

Madrid’te artan homofobik saldırılara karşı yüzlerce kişi sokağa çıktı

Madrid’in merkezindeki Malasaña’da 5 Eylül’de bir LGBTİ+’nın 8 kişi tarafından homofobik saldırıya uğradığı yönünde ifade …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir