Anasayfa / Haberler / İsrail’de Netanyahu’nun istifası talebiyle eylemler sürüyor: Dün gerçekleşen eylemde 6 kişi gözaltına alındı

İsrail’de Netanyahu’nun istifası talebiyle eylemler sürüyor: Dün gerçekleşen eylemde 6 kişi gözaltına alındı

Hakkındaki yolsuzluk davası ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınını yönetmedeki başarısızlığı nedeniyle Netanyahu’nun istifası talebiyle eylemler 6. ayında sürüyor.

Dün (26 Aralık) de İsrail’in bir çok noktasında eylemler düzenlendi.m Netanyahu’nun Kudüs’teki Balfour Caddesi’ndeki resmi konutu önünde eyleme yönelik polis saldırısında 6 kişi gözaltına alındı. Bazı noktalarda ise Netenyahu yanlıları eylemcilere saldırdı.

Yasaklama kararına rağmen yaklaşık 3000 eylemci Netanyahu’nun Kudüs’teki ikametgahı yakınlarındaki Paris Meydanı’nda toplandı. Konutun girişini kapatmaya çalışan eylemciler Netanyahu’nun posterlerini ateşe verdi. Polisin eylemcilere yönelik saldırısında 6 kişi gözaltına alındı.

Nes Ziona şehrinde gerçekleşen eylem sırasında Netanyahu destekçileri “solcu hainler” ve “solcu düşman” yazılı pankart açtı. Hayfa yakınlarındaki bir kasaba olan Giv’at Ada’da ise Netanyahu karşıtı eylemcilerin Netanyahu destekçileri tarafından saldırıya uğradığı belirtildi.

Adresi kontrol edin

Uluslararası anarşist dayanışma çağrısı

6 Şubat depremleri sonrasında uluslararası dayanışma büyüyor. Dünya çapında 18 anarşist örgüt tarafından “Uluslararası anarşist …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir