Anasayfa / Haberler / Hindistan’da 5000 hemşire greve başladı

Hindistan’da 5000 hemşire greve başladı

Delhi’nin önde gelen sağlık kurumlarından biri olan Tüm Hindistan Tıp Bilimleri Enstitüsü’nde çalışan (AIIMS) hemşirelerin başlattığı süresiz grev 2. güne girdi. Sendika ile hastane yönetimi arasındaki görüşmelerde anlaşma sağlanamaması üzerine Pazartesi günü yaklaşık 5000 hemşire grev başlattı.

Hemşireler sendikası ve hastane yönetimi arasında ücret artışının yanı sıra, işe alımlarda cinsiyete dayalı ayrımcılığın kaldırılması, hastanede konaklama gibi sorunların giderilmesinin de yer aldığı 23 talep üzerinden toplu görüşmeler sürdürülüyordu.

AIIMS Direktörü Randeep Guleria, bir video mesajıyla ​​pandemi zamanındaki grevi “uygunsuz ve talihsiz” olarak nitelendirdi.

Hemşireler sendikası ise AIIMS direktörü Dr. Randeep Guleria’ya gönderdiği mektupta, greve gitmelerinde yönetimin hemşirelere karşı duyarsız tavrının etkili olduğunu ifade etti.

Hemşireler sendikası başkanı Harish Kajla Salı günü haber ajansı ANI’ye verdiği röportajda “Sendikamız yönetimle görüşmeye hazır. Hastalar için üzülüyoruz ama taleplerimiz karşılanmadığı için çaresiziz. Bir ay önce bir grev için bildirimde bulunduk, ancak o zaman bile, yönetim taleplerimizi dinlemedi ” ifadelerini kullandı.

Adresi kontrol edin

Midyat’ta polis bir genci ensesinden vurularak katletti

Mardin’in Midyat ilçesi Işıklar Mahallesi’nde kurulan hayvan pazarında dün, adli bir suçtan dolayı daha önce …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.