Anasayfa / Haberler / Arnavutluk’ta Klodian Rasha’nın polis tarafından öldürülmesi sonrasında İçişleri Bakanı istifa etti, eylemler sürüyor

Arnavutluk’ta Klodian Rasha’nın polis tarafından öldürülmesi sonrasında İçişleri Bakanı istifa etti, eylemler sürüyor

Arnavutluk’ta polisin maske takmadığı için 25 yaşındaki Klodian Rasha isimli genci öldürmesi sonrasında başlayan eylemler ikinci gününde sürüyor.

İçişleri Bakanlığı önünde toplanan yüzlerce kişi, “Adalet yoksa barış da yok”, “Klodian için adalet” sloganları attı. Eyleme yönelik polis saldırıları sonrasında eylemciler ve polis arasında çatışmalar yaşandı. Polis saldırısına rağmen dağılmayan çoğunluğu gençlerden oluşan eylemciler yolları kapatarak çöp konteynerlerini ateşe verdi. Polisin çok yoğun şiddet kullandığı eylemlerde çok sayıda eylemcinin gözaltına alındığı ve yaralandığı belirtiliyor.

Konuyla ilgili konuşan Klodian Rasha’nın babası ise oğlunun sigara almak için evden çıktığını ve eve döndüğü sırada maske takmadığı için polis tarafından öldürüldüğünü söyledi.

Öte yandan eylemler sonucu İçişleri Bakanı Sandër Lleshaj istifa etti. Eylemlerin devam ettiği saatlerde Arnavutluk Başbakanı Edi Rama İçişleri Bakanı’nın istifa ettiğini açıkladı.

Adresi kontrol edin

Açlık grevindeki anarşist tutsak Alfredo Cospito’dan mektup: Asla teslim olmayın!

Anarşist tutsak Alfredo Cospito, İtalya’da Cezaevi İdaresi Yasası’nın 41. maddesine (41 Bis) dayanılarak uygulanan hapishane …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir