Anasayfa / Haberler / Doğa talanını serbest hale getirecek torba yasaya karşı yaşam savunucuları Kadıköy’de eylem gerçekleştirdi

Doğa talanını serbest hale getirecek torba yasaya karşı yaşam savunucuları Kadıköy’de eylem gerçekleştirdi

TBMM Genel Kuruluna getirilecek “Maden ve Enerji Kanunu”na ilişkin değişiklikler içeren torba yasaya karşı yaşam savunucuları İstanbul Kadıköy’de bir araya geldi.

Maden ve enerji şirketlerine sınırsız imtiyazlar tanıyan yasanın geri çekilmesini isteyen eylemciler Kadıköy ilçesindeki Eminönü İskelesi önünde basın açıklaması yaptı. Eylemde “Yaşam hakkı torbaya sığmaz” ve “Torba yasa doğanın ölüm fermanıdır, durduracağız” pankartları açıldı.

Eylemde okunan basın açıklamasında “Halk yoksulluk içinde açlıkla, sellerle, depremle, salgınla baş etmeye çalışırken, iktidar toplumun kaynaklarını sermayeye aktarmanın yeni yollarını aramaktadır. AKP, bu hamlesiyle adeta bugüne kadar yaşanan yıkımın üzerine tüy dikmeyi planlamaktadır” ifadeleri kullanıldı.

Yasada yer alan düzenlemelerin hatırlatıldığı açıklamada “Bugün ülkenin pek çok yerinde halk sokaktadır. Biz yaşamı savunanlar işçiler, emekçiler, kadınlar, gençler, kentliler ve köylüler yeter artık diyoruz. Bu talanı durdurmaya kararlıyız, Torba Yasa’yı geri çekin” denildi.

Adresi kontrol edin

Yunanistan’da sermayenin yeni saldırı planına karşı genel grev

Yunanistan’da Yeni Demokrasi (ND) hükümetinin çalışma yasasında işçilerin haklarına saldıran değişiklikler yapılmasını içeren yasa tasarısı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir