Anasayfa / Haberler / Dağlık Karabağ için Azerbaycan’la ‘ateşkes’ anlaşması sonrasında Ermenistan’da eylemler başladı

Dağlık Karabağ için Azerbaycan’la ‘ateşkes’ anlaşması sonrasında Ermenistan’da eylemler başladı

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan dün akşam saatlerinde yaptığı açıklamada Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile Dağlık Karabağ bölgesinde ateşkes için ortak bildiri imzalandığını açıkladı. Varılan anlaşma uyarınca ‘Rus barış gücü’ konvoyunun Karabağ’a hareket ettiği açıklandı.

Anlaşma sonrası Ermenistan’da eylemler başladı. Erivan’da eylemciler, Paşinyan’ın açıklamasının ardından hükümet binası önünde toplandı. Bir süre sonra hükümet binasının camlarına kırarak içeri giren eylemciler Paşinyan aleyhine sloganlar attı. Bazı eylmeciler Paşinyan’ın makam odasına girdi,

Dağlık Karabağ’da yüzlerce kişinin hayatını kaybettiği savaşın sona ermesi için Ermenistan, Azerbaycan ve Rusya arasında ortak bir ateşkes bildirisi imzalanmış, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Karabağ bölgesine Rus Barış Güçleri’nin konuşlandırılacağı açıklamıştı. Putin, açıklamasında tarafların mevcut askeri pozisyonlarında kalacağını belirterek, ulaşım merkezlerinin açılacağını kaydetmişti. 

Adresi kontrol edin

Reyanlı’da jandarma tarafından işkenceye uğrayan Suriyeli mülteci yaşamını yitirdi

Suriye’den Türkiye’ye geçmeye çalışan 8 Suriyeli mültecinin jandarma tarafından işkenceye uğradığı, en az bir kişinin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir