Anasayfa / Haberler / ABD’de polisin Walter Wallace JR adlı siyahi genci öldürmesinin ardından yeni bir isyan dalgası patlak verdi

ABD’de polisin Walter Wallace JR adlı siyahi genci öldürmesinin ardından yeni bir isyan dalgası patlak verdi

ABD’nin Philadelphia kentinde, polisin 27 yaşındaki Walter Wallace JR adlı siyahi genci 10 el ateş ederek öldürmesinin ardından ırkçılığa karşı yeni bir isyan dalgası patlak verdi. Pazartesi akşamı Philadelphia’da başlayan eylemler kısa sürede Washington DC, Portland ve New York başta olmak üzere bir çok noktaya yayıldı.

İkinci gününe giren eylemlerde polis ve eylemciler arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyor. Sosyal medyada Philadelphia’daki eylemlerde polisin bir çok noktada eylemciler karşısında geri çekilmek zorunda kaldığı görüntüler yayınlanıyor. Çok sayıda polis aracının yakıldığı Philadelphia’daki eylemlerde 30 kadar polisin de yaralandığı bildiriliyor.

Pennsylvania Valisi Tom Wolf, yaptığı yazılı açıklamayla, olayları kontrol altına alabilmek için Ulusal Muhafızları göreve çağırdığını ve muhafızların 24 saat içinde bölgeye ulaşacağını belirtti.

Adresi kontrol edin

Askerler tarafından işkenceyle öldürülen mültecinin dosyasında takipsizlik kararı verildi

Geçtiğimiz Kasım ayında Suriye’den Türkiye’ye geçmeye çalışırken askerler tarafından işkenceyle öldürüldüğü belirtilen Ridwan Îd Numan El Ehmed’in …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir