Anasayfa / Haberler / Kadıköy’de “Birlikte yürüyoruz” kampanyasını duyurmak için açıklama yapmak isteyen gençlik örgütlerine polis saldırdı

Kadıköy’de “Birlikte yürüyoruz” kampanyasını duyurmak için açıklama yapmak isteyen gençlik örgütlerine polis saldırdı

HDP Gençlik Meclisi, DÖB, YDG ve Dev-Güç’ün içerisinde yer aldığı bazı gençlik örgütleri, “Birlikte yürüyoruz” şiarıyla başlattıkları kampanyayı duyurmak için İstanbul Kadıköy’de basın açıklaması gerçekleştirmek istedi.

Kadıköy Beşiktaş İskelesi’nin önündeki meydanda yapılan açıklamada, “Özgürlüğümüz için faşizme karşı birlikte yürüyoruz” pankartı açıldı.

HDP milletvekili Musa Piroğlu’nun da katıldığı açıklamanın başlamasıyla “eylemi sonlandırın” dayatmalarında bulunan polis, kısa süre sonra saldırıya geçti. Polisin saldırısında çok sayıda kişi darp ve işkence edilerek gözaltına alındı.

Saldırıyı protesto etmek için aynı yerde oturma eylemi yapmak isteyenler de polisin saldırısıyla karşılaştı, gözaltına alınanlar oldu.(Kaynak: Kızıl Bayrak)

Adresi kontrol edin

Gezi Davası’nda çıkan mahkumiyet kararlarına karşı birçok noktada eylem çağrıları yapılıyor

Gezi Davası’nın dün (25 Nisan) görülen duruşmasında Osman Kavala hakkında hükümeti kaldırmaya teşebbüsten ağırlaştırılmış müebbet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir