Anasayfa / Haberler / Alacakları için Ankara’ya yürümek isteyen maden işçilerinin direnişi asker ablukası altında sürdürüyor

Alacakları için Ankara’ya yürümek isteyen maden işçilerinin direnişi asker ablukası altında sürdürüyor

Bağımsız Maden İşçileri Sendikası üyesi maden işçilerinin yıllardır ödenmeyen alacakları için direnişi sürüyor. Soma ve Ermenekli maden işçileri, kolluk kuvvetlerinin saldırı ve engellemelerine rağmen, iki koldan Ankara’ya yürüme kararlılıklarından vazgeçmiyorlar.

Karaman’a bağlı Ermenek’te yoğun asker ablukası altında bekleyişlerini sürdüren madenci işçiler ve sendika yöneticilerinden oluşan bir grup bugün Ermenek Kaymakamlığı ile görüştü.

Ermenek Kaymakamı Hacı Osman Hökelekli’nin işçileri oyalamaya devam etmesi üzerine Ermenek ilçesine bağlı Güneyyurt Beldesi meydanında bir araya gelen işçiler ve aileleri oturma eylemine başladı. Baretlerini yere vuran maden işçileri “Direne direne kazanacağız”, “Güneyyurt madencine sahip çık”, “Ölmek var dönmek yok” “Yolu aç jandarma, geliyoruz Ankara” şeklinde slogan attı.

Havanın kararması ile birlikte konaklamak için Güneyyurt Meydanı’na çadır kurmak isteyen işçiler askerler tarafından engellendi.

Adresi kontrol edin

Bolu’da parkta oturan Suriyelilere ırkçı saldırı

Bolu’da dün akşam saatlerinde Atatürk Orman Parkı’nda oturan 4 Suriyeli gence ırkçı saldırı düzenlendi. Olay …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.