Anasayfa / Haberler / Rusya’da grevdeki liman işçileri şirket yöneticilerini kask yağmuruna tuttu

Rusya’da grevdeki liman işçileri şirket yöneticilerini kask yağmuruna tuttu

Rusya’da Vladivostok Ticari Deniz Limanı’nda çalışan 500 civarında işçi 1 Ekim’den bu yana grevde. İşçiler şirketin yönet kurulunun liman müdürü Zairbek Yusupov’u işten çıkarması ve yerine Roman Kukharuk’u ataması sonrasında greve başladı.

Bugün (5 Ekim) müzakere için limana gelen şirket yöneticileri işçiler tarafından protesto edildi. İşçiler şirket yöneticilerine kasklarını fırlatarak limandan kovdu. Rusya’nın Uzak Doğusu’nun en büyük kenti olan Vladivostok’ta bulunan liman Rusya’nın en büyük taşımacılık şirketi olan FESCO’ya (Far East Shipping Company) ait.

FESCO Başkanı Arkady Korostelev ve limana müdür olarak atanan Roman Kukharuk’un kask yağmuru altında sahneye doğru yürümeye çalıştığı ancak konuşturulmadıkları ve kask yağmuru altında limanı terk ettikleri görülüyor. İşçilerin müzakere için toplandığı, ancak Korostelev’in yürürken kendilerinden “sığır” olarak bahsetmesi nedeniyle öfkelendikleri belirtiliyor.

Adresi kontrol edin

Firar eden Filistinli tutsaklardan 4’ünün yakalanmasının ardından eylemler gerçekleştiriliyor: İsrail devletinin kolektif cezalandırma politikalarına karşı tutsaklar hapishanelerde eylemlere hazırlanıyor

İsrail’deki Gilboa Hapishanesi’nden 6 Eylül’de tünel kazarak firar eden 6 Filistinli tutsaktan 4’ünün binlerce askerin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir