Anasayfa / Haberler / Yunanistan: Anarşistler Exarchia’daki işgal evi için direniyor

Yunanistan: Anarşistler Exarchia’daki işgal evi için direniyor

Yunanistan’ın başkenti Atina’da bulunan Exarchia Mahallesi’ndeki Dervinion 56 işgal evi 26 Haziran gecesi polis tarafından saldırı gerçekleştirilerek tahliye edilerek giriş kapısına duvar örülmüştü. 30 Haziran gecesi anarşistlerce düzenlenen eylemler neticesinde duvar yıkılmış ve işgal evi tekrar özgürleştirilmişti.

Meydan Gazetesi’nin haberine göre polis, işgal evinin tekrar kazanılmasının üzerinden 3 gün geçmesinin ardından dün gece Exarchia’ya tekrar saldırdı. Kolleti Caddesi’nde bulunan mekanlarda oturan insanlara coplarla rastgele saldırmaya başlayan polis çok sayıda insanı yaraladı ve dükkanlara zarar verdi.

Polisin saldırısı sonrası direnişe geçen anarşistler ve polis arasında Exarchia Meydanı’nda çatışma çıktı. Saldırıda en az iki kişinin gözaltına alındığı belirtiliyor.

Adresi kontrol edin

Kendisinden günlerdir haber alınamayan Gökhan Güneş’in ailesi ve arkadaşlarının İkitelli Karakolu önündeki eylemine polis saldırdı

20 Ocak’ta İkitelli’deki evinden işe giderken kimliği belirsiz kişiler tarafından zorla bir arabaya bindirilerek kaçırılan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir