Anasayfa / Haberler / Lübnan’da ekonomik kriz nedeniyle başlayan eylemler devam ediyor

Lübnan’da ekonomik kriz nedeniyle başlayan eylemler devam ediyor

Lübnan’da ekonomik kriz nedeniyle başlayan eylemler devam ediyor. Dün Başkent Beyrut’ta binlerce kişinin katılımıyla eylem düzenlenirken, bugün ülkenin kuzeyindeki Trablusşam kentinde bir gösteri düzenlendi.

Trablusşam’daki akşam saatlerinde hükümet binası önünde toplanan eylemciler, ekonomik kriz ve hayat pahalılığına karşı sloganlar attı, lastik yakıp yolları trafiğe kapattı.

Başkent Beyrut’ta düzenlenen gösteride ise hükümet binasına yürümek isteyen eylemcilere kolluk kuvvetleri saldırdı. Tarblusşam’ın başka bölgelerinde de toplanan küçük gruplar da eylem düzenledi.

Lübnan’da ekonomik kriz ve hükümetin vergi politikalarına karşı düzenlenen gösteriler üzerine Saad Hariri’nin başbakanlığındaki 30 üyeli Ulusal Birlik Hükümeti, 29 Ekim 2019’da istifa etmişti. Hariri’nin yeniden başbakanlık görevine yanaşmaması üzerine Şii Hizbullah örgütü ve siyasi müttefikleri, eski Eğitim Bakanı Hassan Diyab’ın başbakanlığında 20 üyeli yeni hükümetin kurulmasını sağlamıştı.

Adresi kontrol edin

Akdeniz’de yine göçmen katliamı: Ahşap bir teknenin batması sonucu en az 35 kişi hayatını kaybetti

Libya açıklarında göçmenleri taşıyan ahşap bir teknenin alabora olması sonucu Akdeniz’de yaşanan göçmen katliamlarına bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir