İspanya’da sağlık emekçileri çalışma şartlarının iyileştirilmesi için eylem yaptı

kategori:

Koronavirüs salgınıyla mücadelenin devam ederken, İspanya’da sağlık emekçileri çalışma şartlarının iyileştirilmesi için eylem yaptı.

Evrensel’in haberine göre İspanya’nın başkenti Madrid’de hastane binaları önüne çıkan sağlık emekçileri, çalışma şartlarında iyileşme ve kamu hastanelerinin güçlendirilmesini istedi, “Toplumumuzun iyiliği için şimdi birlikte mücadele zamanı” çağrısı yaptı.

Sağlık çalışanlarının bağlı olduğu dernekler, “Kaliteli ve koruma altında bir kamu sağlık sistemi ve onurlu çalışma şartları, halka her zaman daha iyi hizmet verecektir” açıklamasında bulundu.

Kovid-19 salgınının başlamasından bu yana ikinci kez eylem yapan ve sorunlarının yeni olmadığın aktaran sağlıkçılar, özellikle salgına karşı mücadelenin büyük önem arz ettiği bugünlerde personel sayısının artırılması ve sözleşmelerin yenilenmesi gerektiğini savundu.

İspanya’da resmi verilere göre bu zamana kadar 53 binden fazla sağlık çalışanına Kovid-19 bulaşırken, 76’sı hayatını kaybetti. Ülkede Kovid-19 kaynaklı ölü sayısı 27 bin 127 olurken, vaka sayısı 239 bini geçti.


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir