Polis Nusaybin’de oyun oynayan çocukları silahla kovaladı, 8 yaşında bir çocuğu tartakladı

kategori:

Koronavirüs salgını kapsamında 25 Nisan’da ilan edilen sokağa çıkma yasağı sırasında, Mardin Nusaybin’de polisin oyun oynayan çocuklara ateş açtığı ve gözaltına almaya çalıştığı görüntüler çıktı.

Çevrede bulunanların çektiği görüntülerde, polis havaya ateş açarak, bahçeye çıkan çocukları kovaladı. Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre çocuklar korkuyla binalara kaçarken, polis zihinsel engelli olduğu öğrenilen 8 yaşındaki B.E.’yi zırhlı araca götürerek tartakladı ve gözaltına almaya çalıştı.

Kamuoyunda büyük bir tepkinin oluşması üzerine açıklama yapan İlçe Kaymakamlığı, olayın 25 Nisan günü “bir grup tarafından” zırhlı ekibe taş atılması sonrası yaşandığını savundu. Açıklamada, ayrıca polis memurunun açığa alındığı ve hakkında soruşturma başlatıldığı bilgisine yer verildi.

B.E.’nin anne ve babası, olay günü yaşananları Mezopotamya Ajansı’na anlattı. Kaymakamlık açıklamasında yer verilen “taş atma” iddiasının gerçeği yansıtmadığına dikkati çeken baba Mehmet E., oğlunun olay günü bahçeye oyun oynamak için çıktığını belirtti. Komşuların tepki vermesi üzerine oğlunun bırakıldığına dikkati çeken baba Mehmet E., “Çocuğum polislerin yanında geldiğinde korkudan ruhu kalmamıştı. Ödü kopmuştu. Psikolojisi bozuldu ve oğlum üç gün kendine gelemedi” dedi. Çocuğunu o halde görünce kendilerinin de çok korktuğunu ifade eden baba Mehmet E., söz konusu polisler hakkında gerekenin yapılması için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.  

Anne Vecihe E. ise, namaz kıldığı sırada dışarıdan silah seslerinin geldiğini ve kısa bir süre sonra oğlum eve geldiğini belirtti. “Oğlum geldiğinde betibenzi atmıştı” diyen anne Vecihe E., “Oğlum nefes almakta zorlanuyordu. Onu öyle görünce çok korktum. Oğlum bahçemizde oynarken böyle oldu. Bu insanlık işi değil” şeklinde konuştu. 


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir