Anasayfa / Haberler / Şili’de eylemler 3. haftasında sürüyor: Santiago’nun lüks semtinde polis ve eylemciler arasında çatışma yaşandı

Şili’de eylemler 3. haftasında sürüyor: Santiago’nun lüks semtinde polis ve eylemciler arasında çatışma yaşandı

Eylemlerin başlamasının üzerinden yaklaşık üç hafta geçmesine karşın Şili’de eylemler hızını kesmeden devam ediyor. Dün (7 Kasım) çoğunluğu gençlerden oluşan yüzlerce kişi Güney Amerika’nın en büyüğü olan Costanera Center alışveriş merkezi çevresinde bir eylem gerçekleştirdi.

Eylem öncesinde pek çok ticari ve idari merkezin bulunduğu, Şili’nin en zengin semti olan Región Metropolitana bölgesine polis yığınağı yapıldı. Polisin eylemcilere saldırısı sonrasında çıkan çatışma esnasında bir eczane ve iki banka yağmalandı.

Altı katlı bir alışveriş merkezi olan Costanera Center, aynı zamanda otel, ofis ve ticari merkezlerin bulunduğu, gökdelenlerin olduğu bir ticari kompleks.

Şili’de 18 Ekim 2019 Cuma günü başlayan eylemlerde bugüne kadar 20 kişi yaşamını yitirirken, yüzlerce gösterici yaralandı ve polis tarafından işkenceye uğradı.

Adresi kontrol edin

Kuzey Denizi’ndeki açık deniz tesislerinde çalışan işçiler fiili greve başladı

Kuzey Denizi’ndeki bir dizi tesisteki işçiler, artan yaşam maliyetleri karşısında ücret artışlarını güvence altına almak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.