Anasayfa / Haberler / Atina’da göçmenlerin ve anarşistlerin kullandığı işgal evlerine polis tarafından baskın düzenlendi

Atina’da göçmenlerin ve anarşistlerin kullandığı işgal evlerine polis tarafından baskın düzenlendi

Bu sabah saatlerinde Yunanistan’ın başkenti Atina’nın Exarcheia bölgesinde bulunan, anarşistlerin ve göçmenler tarafından kullanılan en az beş işgal evine polis tarafından baskın düzenlendi.

Şu ana kadar Gare, Spirou Trikoupi 17, Oniro, Clantestina ve Rosa işgal evlerinin polis tarafından düzenlenen baskınlarla tahliye edildiği öğrenildi. Polis baskınlarında işgal evlerinde barınan en az 100 göçmenin gözaltına alındığı da belirtiliyor.

Yunanistan’da Temmuz ayında iktidara gelen Yeni Demokrasi Partisi tarafından, göreve başladığı günden itibaren politik duruşu ile bilinen Exarcheia bölgesine yönelik saldırıların yoğunlaştırılacağı ve göçmen karşıtı politikaları arttırılacağı sinyali verilmişti. Anarşistler ve anti faşistler tarafından bu saldırı politikalarına karşı güçlü bir cevap verileceği ifade edilirken, son polis baskınlarına karşı sosyal medyadan dayanışma çağrıları yapılıyor.

Adresi kontrol edin

Reyanlı’da jandarma tarafından işkenceye uğrayan Suriyeli mülteci yaşamını yitirdi

Suriye’den Türkiye’ye geçmeye çalışan 8 Suriyeli mültecinin jandarma tarafından işkenceye uğradığı, en az bir kişinin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir