Yunanistan polisi mültecilere çıplak işkence yaptı, Türkiye’ye gönderildi

kategori:

Yemen ve Filistinli bir grup mülteci, Yunanistan’da polis tarafından yakalandı. Mülteciler iddiaya göre, Yunanistan polisi tarafından dövüldü. Yunanistan polisi ardından mültecilerin üzerlerindeki kıyafetleri çıkarıp, eşyalarını da aldıktan sonra Merih Nehri üzerinden Türkiye’ye gönderdi.

Önceki akşam, Edirne’nin Uzunköprü ilçesine bağlı Kiremitçi Salih köyünde, köylüler arazide gezerken mültecileri çıplak halde buldu. Köylüler, vücutlarında darp izleri bulunan mültecileri, köy kahvesine götürüp soba başında ısınmalarını sağladı. Köylüler evlerinden yiyecek ve kıyafet de getirip göçmenlere verdi. Kahvede soba başında ısınan mülteciler, köylülerin getirdiği kıyafetleri giydikten sonra jandarmaya teslim edildi.

Kiremitçi Salih Köyü Muhtarı Zeki Ateş, köylülerin çıplak halde bulduğu mültecileri kahveye götürüp, ısınmalarını sağladığını belirtti. Mültecilerin Yunanistan’da yakalandıktan sonra dövülerek geri gönderildiğini anlatan Ateş, “Köylülerimiz de o halde bulmuşlar ve kahveye götürüp ısınmalarını sağladılar. Hepsinin sırtları ve vücutlarında darp izleri vardı. Ne olduğunu sorduğumuzda Yunanistan polisinin dövdüğünü söylediler. Biz giysi verdikten sonra jandarmaya haber verdik ve jandarma göçmenleri alıp götürdü” dedi. (Kaynak: DHA)


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir