Anasayfa / Haberler / KOS Hambach Ormanı direnişiyle dayanışmak için eylem çağrısı yaptı

KOS Hambach Ormanı direnişiyle dayanışmak için eylem çağrısı yaptı

Almanya’nın Köln kenti yakınlarındaki 12 bin yaşındaki Hambach Ormanı’nı korumak için devam eden direnişle dayanışmak amacıyla Almanya Büyükelçiliği önünnde eylem çağrısı yapıldı.

Kuzey Ormanları Savunması (KOS) tarafından yapılan çağrıda 24 Eylül Pazartesi günü saat 12.30’da Almanya Büyükelçiliği önünde destek eylemi yapılacağı belirtildi. Twitter hesabından yapılan duyuruda “#KuzeyOrmanları‘nı katlederek yapılan 3. Havalimanı’nın en büyük “iş” ortaklarından Almanya ülkesindeki Hambach Ormanı’nı da maden ocağı için katlediyor. KOS Ptesi 12.30’da Almanya Büyükelçiliği önünde #Hambach direnişine destek eylemi yapacak.” ifadeleri kullanıldı.

Almanya’nın enerji tekeli RWE’ye ait olan Hambach linyit madeninin genişletilmesine yönelik planlar yaşam savunucuları tarafından uzun süredir protesto ediliyor. Ağaçların büyük bir çoğunluğu linyit madeni çıkarma faliyetleri nedeniyle kesilen ormanda kalan kısmı kesilmekten kurmak için, yaşam savunucuları beş yıldır ağaçlara kurdukları çadırlarda yaşıyorlar. Yaşam savunucularına yönelik polis saldırıları son dönemde yoğunlaşırken, geçtiğimiz gün düzenlenen polis saldırısı sırasında bir gazeteci hayatını kaybetmişti.

Hambach ormanındaki yaşam savunucularına polis saldırısında bir gazeteci hayatını kaybetti

Adresi kontrol edin

Reyanlı’da jandarma tarafından işkenceye uğrayan Suriyeli mülteci yaşamını yitirdi

Suriye’den Türkiye’ye geçmeye çalışan 8 Suriyeli mültecinin jandarma tarafından işkenceye uğradığı, en az bir kişinin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir