Anasayfa / Haberler / Almanya’da antifaşistler ırkçıların gösterisine müdahale etti

Almanya’da antifaşistler ırkçıların gösterisine müdahale etti

Almanya’nın Chemnitz kentinde bir kişinin öldürülmesinin ardından eylem yapan ırkçılara antifaşistler müdahale etti. Pazar günü bir sokak festivali sırasında bir kişinin bıçaklanarak öldürülmesinin ardından yaklaşık 100 kişinin katıldığı bir ırkçı gösteri düzenlendi. Daha sonra yaklaşık 800 kişilik faşist grup tarafından bir başka gösteri düzenlendi. Eylem sırasında ve sonrasında faşistler yabancı olduğunu düşündükleri kişilere saldırdı.

Hitler selamı verildiği ve “Mülteci akınını durdur” yazılı pankartların taşındığı eyleme antifaşistleirn müdahalesi sonrasında çatışma çıktı. Çatışmada yaralananlar oldu, polis çok sayıda kişinin hastaneye kaldırıldığını açıkladı.

Almanya’nın doğusundaki Chemnitz kentinde, Pazar günü bir sokak festivali sırasında bir Almanya vatandaşı bıçaklanarak öldürülmüş,  olayın ardından biri Suriyeli biri de Iraklı olmak üzere iki kişiyi gözaltına alınmıştı.

Adresi kontrol edin

Kuzey Denizi’ndeki açık deniz tesislerinde çalışan işçiler fiili greve başladı

Kuzey Denizi’ndeki bir dizi tesisteki işçiler, artan yaşam maliyetleri karşısında ücret artışlarını güvence altına almak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.