Anasayfa / Haberler / Ankara’da Etlik Şehir Hastanesi inşaatında işçilerin yemek isyanı

Ankara’da Etlik Şehir Hastanesi inşaatında işçilerin yemek isyanı

Ankara’nın Keçiören ilçesinde yapımı devam eden Etlik Şehir Hastanesi inşaatında, sağlıksız ve kötü yemeklere uzun süredir tepkili olan işçiler isyan etti.

Aylardır talep etmelerine rağmen yemeklerin düzeltilmemesine karşı yemek yemeyen yüzlerce işçi, baret ve yeleklerini yaktı. Ardından firma yetkililerinin olduğu yere yürüyen işçiler, eylemlerini burada sonlandırdı.

Ankara’da yapımı süren iki şehir hastanesinden biri olan ve 3 bin 500 kişinin çalıştığı inşaatta işçiler uzun süredir yemeklerin sağlıksız ve kötü olduğu gerekçesiyle tepki gösteriyor, düzeltilmesini talep ediyordu. Durumda değişiklik olmaması üzerine yüzlerce işçi öğle yemeği yemedi. İşçilerin eylemi üzerine inşaata polis geldi. Amir ve şeflerle tartışmaya giren işçiler, baret ve yeleklerini yaktı. Ardından işçiler, polisin müdahale etmemesi için ateşi söndürdüler.

Aylardır değişmeyen yemek koşullarına öfkelenen işçiler, firma amirliğinin olduğu yere giderek camları kırdı. İşçiler firma yetkilerine seslenerek “Yönetim buraya” sloganları attılar. Yaşananlar üzerine polis gelince işçiler eyleme son verdi. (Kaynak: Evrensel)

Adresi kontrol edin

Uluslararası anarşist dayanışma çağrısı

6 Şubat depremleri sonrasında uluslararası dayanışma büyüyor. Dünya çapında 18 anarşist örgüt tarafından “Uluslararası anarşist …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir