Barilla grevi 26’ncı günde kazanımla sonuçlandı

kategori:

Bolu’da kurulu Barilla Makarna Fabrikası’nda toplu iş sözleşmesi sürecinde yaşanan anlaşmazlık nedeniyle greve çıkan işçilerin grevi 26’ncı gününde kazanımla sonuçlandı.

Tek Gıda-İş Sendikası üyesi Barilla işçileri ile patron arasında süren toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlanamayınca 160 işçi, 5 Temmuz’da greve çıkmıştı.

Görüşmelerde işçilerin yüzde 20’lik zam talebine karşılık patron yüzde 15 zam dayatmıştı.

Dün akşam saatlerinde Tek Gıda-İş Sendikası’ndan toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlandı açıklaması geldi. Açıklama şöyle:

“26 günlük grev sonrasında imzalanan ve 01.01.2018-31.12.2019 yürürlük süreli olan yeni dönem toplu iş sözleşmesi ile BARİLLA (FİLİZ) makarna işyerimizde çalışan üyelerimize ekonomik ve sosyal şartlar bazında önemli bir iyileştirme gerçekleştirildi.

26 gün süren grev boyunca grev alanında geçirmelerine rağmen tüm işçi arkadaşlarımız ve sendikamız arasındaki güven, birliktelik ve herkesin katkıları grevimizin kazanımla bitirilmesindeki en büyük etken oldu.

Sözleşmenin başta üyelerimiz olmak üzere Tekgıda İş ve Barilla ailelerine hayırlı ve uğurlu  olmasını diliyoruz. Grevin sonlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.”


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir