Anasayfa / Haberler / İtalya’da arkadaşları katledilen göçmen tarım işçileri grev yaptı

İtalya’da arkadaşları katledilen göçmen tarım işçileri grev yaptı

İtalya’nın Reggio Calabria ilinde tarım işçileri, o bölgede bulunan bir çiftlikte çalışan göçmen işçi Soumaila Sacko’nun kurşunlanarak öldürülmesini protesto etmek için grev yaptılar.

29 yaşındaki Malili genç Cumartesi günü 2 arkadaşıyla birlikte terk edilmiş bir fabrika sahasına giderek, derme çatma çadırlar için çelik levhalar toplamaya gittiler. Irkçı bir İtalyan tarafından av tüfeğiyle gerçekleştirilen saldırı sonucu göçmen işçilerden ikisi yaralanırken Sacko başından vurularak hayatını kaybettti.

Reggio Calabria ilinde bulunan San Ferdinando bölgesindeki çadırlarda yaşayan 1000 kadar göçmen tarım işçisi Pazar günü olayı protesto etmek için gösteri düzenledi, anayolu trafiğe kapattı. İşçiler 4 Haziran’da ise tarım işçileri sendikası USB’nin çağrısıyla greve çıktılar.

USB sendikası 16 Haziran’da ülke çapında protesto gösterileri yapmayı planlıyor. Bölgedeki göçmen işçiler, son derece düşük ücretlerle kölelik koşullarında tarımsal işlerde çalıştırılıyorlar. (Kaynak: Yaşanacak Dünya)

Adresi kontrol edin

Berlin’de uygulanan kira bedeli sınırlandırmasını geçersiz sayan Yüksek Mahkeme kararının ardından binlerce kişi sokağa çıktı

Almanya yüksek mahkemesinin, geçtiğimiz yıl Berlin eyalet hükümeti tarafından uygulanan kira bedellerine uygulanan sınırlamanın anayasaya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir