Anasayfa / Haberler / Ethem Sarısülük Katledilişinin Yıldönümünde Anıldı

Ethem Sarısülük Katledilişinin Yıldönümünde Anıldı

Gezi direnişi sırasında Ankara’da polis tarafından silahla vurularak öldürülen Ethem Sarısülük, katledilişinin 5. yılında vurulduğu yerde anıldı.

Güvenpark’ta toplanan kitle, “Gezi şehitleri ölümsüzdür. Ethem yoldaş seninleyiz” yazılı pankart ile Gezi şehitlerinin fotoğrafları taşındı. Ethem Sarısülük’ün vurulduğu yere karanfiller bırakıldı. Anmaya, Sarısülük ailesinin yanı sıra HDP Ankara Milletvekili adayı Veli Saçılık ile siyasi parti ve kuruluşların temsilcileri katıldı.

Saygı duruşu ile başlayan anmada anne Sayfi Sarısülük oğlu için ağıtlar yaktı.

Sarısülük ailesinin avukatı Kazım Bayraktar, yaptığı konuşmada, “Davada hukuk dilini kullandık anlamadılar, adalet dilini kullandık anlamadılar, yasa dilini kullandık anlamadılar. Ama tarih bize bunların anlayacağı dili gösterdi. Tarih bu dillerden anlamayanların sonunun nasıl geldiğini bizlere gösteriyor. Biz bitti demeden bu dava bitmeyecek” dedi.

HDP Milletvekili adayı Veli Saçılık da Ethem Sarısülük’ün sürekli kendilerine “Heval kurban olduğum hala bizimle misin” dediğini söyledi. Saçılık, şöyle devam etti: “Biz de buradan diyoruz ki, evet heval hala seninleyiz. Çünkü sen otuz üç kurşunsun, çünkü sen Suruç, Diyarbakır, 10 Ekim Ankara’sın. Biz seniz, sen de bizsin.” (Kaynak: ETHA)

Adresi kontrol edin

Kuzey Denizi’ndeki açık deniz tesislerinde çalışan işçiler fiili greve başladı

Kuzey Denizi’ndeki bir dizi tesisteki işçiler, artan yaşam maliyetleri karşısında ücret artışlarını güvence altına almak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.