Anasayfa / Haberler / ABD’nin Oklahoma ve Kentucky eyaletlerinde on binlerce öğretmen sokakta
Teachers picket around the Oklahoma State Capitol in Oklahoma City, Monday, April 2, 2018, as teachers rally to protest low school funding. (AP Photo/Sue Ogrocki)

ABD’nin Oklahoma ve Kentucky eyaletlerinde on binlerce öğretmen sokakta

Amerika’nın Sesi’ne göre ABD’nin Oklahoma ve Kentucky eyaletlerinde on binlerce öğretmen daha iyi ücret ve eğitime daha fazla fon ayrılması talebiyle sokaklara döküldü. Bazı okullar öğretmenlerin greve gitmesi nedeniyle eğitime ara vermek durumunda kaldı.

Oklahoma ve Kentucky’deki eylemlerin bir benzeri Virginia’da olmuş, 9 günlük grevin ardından öğretmenlerin maaşları arttırılmıştı.

ABD’deki 50 eyalet arasında üçüncü en düşük öğretmen maaşına sahip Oklahoma’da öğretmenler, öğretmenler masraflarını karşılayabilmek için ek işte çalışmak zorunda kalıyor. Öğretmenler ayrıca eyalet milletvekilleri tarafından kabul edilen fon miktarının yeterli olmadığı görüşünü savunuyor.

Kentucky’de de öğretmenler eğitim sistemine daha fazla fon ayrılması talebinde bulunuyor ve emeklilik sistemindeki değişiklikleri protesto ediyor. (Kaynak: sendika.org)

Adresi kontrol edin

Reyanlı’da jandarma tarafından işkenceye uğrayan Suriyeli mülteci yaşamını yitirdi

Suriye’den Türkiye’ye geçmeye çalışan 8 Suriyeli mültecinin jandarma tarafından işkenceye uğradığı, en az bir kişinin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir