Anasayfa / Haberler / ABD’nin Oklahoma ve Kentucky eyaletlerinde on binlerce öğretmen sokakta
Teachers picket around the Oklahoma State Capitol in Oklahoma City, Monday, April 2, 2018, as teachers rally to protest low school funding. (AP Photo/Sue Ogrocki)

ABD’nin Oklahoma ve Kentucky eyaletlerinde on binlerce öğretmen sokakta

Amerika’nın Sesi’ne göre ABD’nin Oklahoma ve Kentucky eyaletlerinde on binlerce öğretmen daha iyi ücret ve eğitime daha fazla fon ayrılması talebiyle sokaklara döküldü. Bazı okullar öğretmenlerin greve gitmesi nedeniyle eğitime ara vermek durumunda kaldı.

Oklahoma ve Kentucky’deki eylemlerin bir benzeri Virginia’da olmuş, 9 günlük grevin ardından öğretmenlerin maaşları arttırılmıştı.

ABD’deki 50 eyalet arasında üçüncü en düşük öğretmen maaşına sahip Oklahoma’da öğretmenler, öğretmenler masraflarını karşılayabilmek için ek işte çalışmak zorunda kalıyor. Öğretmenler ayrıca eyalet milletvekilleri tarafından kabul edilen fon miktarının yeterli olmadığı görüşünü savunuyor.

Kentucky’de de öğretmenler eğitim sistemine daha fazla fon ayrılması talebinde bulunuyor ve emeklilik sistemindeki değişiklikleri protesto ediyor. (Kaynak: sendika.org)

Adresi kontrol edin

Kuzey Denizi’ndeki açık deniz tesislerinde çalışan işçiler fiili greve başladı

Kuzey Denizi’ndeki bir dizi tesisteki işçiler, artan yaşam maliyetleri karşısında ücret artışlarını güvence altına almak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.