Anasayfa / Haberler / Vietnam’da İşçilerin Fiili Grevi Kazanımla Sonuçlandı

Vietnam’da İşçilerin Fiili Grevi Kazanımla Sonuçlandı

Vietnam’da Dong Nai eyaletindeki Pouchen adlı ayakkabı fabrikasında çalışan binlerce işçi fiili greve çıktı. Fabrika yönetiminin maaşlarla ilgili yeni düzenleme yaparak kazanılmış haklarını gasp etmek istemesine karşı çıkan işçiler üretimi durdurdu.

Sabah erken saatlerde fabrika önünde toplanan işçiler daha sonra buradan geçen otoyolu işgal ederek maaş düzenlemesinin geri çekilmesini istedi. Saatlerce eylemlerini sürdüren işçiler maaşlarında yapılmak istenen kesintiye karşı çıktıklarını vurgularken, daha sonra yönetimin geri adım attığı bildirildi.

Saat 10.00 sularında 100’e yakın işçinin otoyolda beklediği sırada, kentteki yetkili sendika fabrika yönetiminin mevcut ödeme sisteminin devam etmesine karar verdiğini açıkladı.

Devletin grev ve eylemlerle ilgili yasağı nedeniyle Vietnam’da geçtiğimiz yıl 314 fiili grev yapıldığı belirtilirken, bu yıl grevlerin sayısında yüzde 10’a yakın artış olduğu ifade ediliyor. (Kaynak: Kızıl Bayrak)

Adresi kontrol edin

Haiti’de akaryakıt fiyatlarındaki artışlara, hayat pahalılığına ve büyüyen güvenlik sorunlarına karşı yüzlerce kişi sokağa çıktı

Haiti’de ABD merkezli bir misyoner grubunun beşi çocuk 17 üyesinin bir çete tarafından kaçırılmasının ardından …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir