Anasayfa / Haberler / TSK Efrin saldırılarında bir tankın vurulduğunu duyurdu: Hayatını kaybettiği açıklanan asker sayısı 15’e çıktı

TSK Efrin saldırılarında bir tankın vurulduğunu duyurdu: Hayatını kaybettiği açıklanan asker sayısı 15’e çıktı

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) dün akşam saatlerinde yaptığı açıklama ile Efrin saldırısında bir tanka yönelik saldırının gerçekleştiğini ve 5 askerin yaşamını yitirdiğini açıkladı.

Daha önce yapılan açıklamada bu saldırı sırasında tankın çevresinde olan bir askerin de hayatını kaybettiği açıklanmıştı. Ayrıca dün Kilis’teki sınır karakoluna yapılan saldırıda bir ve Efrin’de yaşanan çatışmada da bir asker şehit olmuştu. TSK’nın açıklamalarına göre Suriye dönük saldırının 15. gününde sekiz asker hayatını kaybetti. Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz hafta yaptığı konuşmasında Efrin’e yönelik saldırıda hayatını kaybeden asker sayısının 7 olduğunu söylemişti.

Bugün hayatını kaybeden askerlerin sayısı 7’ye yükselirken, Genelkurmay Başkanlığı’nın son açıklamasında ‘Zeytin Dalı Harekatı’nın başladığı 20 Ocak’tan bu yana 13 askerin yaşamını yitirdiği, 57 askerin de yaralandığı belirtildi.

Yeryüzü Postası

Adresi kontrol edin

Tunus’ta yoksulluğa, yolsuzluğa ve polis baskısına karşı eylemler sürüyor: ‘Artık korku yok, sokaklar halka ait’

Tunus’ta derinleşen ekonomiz krizle birlikte artan yoksulluğa yolsuzlukllara ve polis baskısına karşı 15 Ocak’ta başlayan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir