Anasayfa / Haberler / TTB yöneticisi üç hekim serbest, 8’i Pazartesi savcılığa çıkartılacak

TTB yöneticisi üç hekim serbest, 8’i Pazartesi savcılığa çıkartılacak

Türkiye’nin Efrin’e yönelik operasyonuna karşı “Savaş bir halk sağlığı sorunudur” başlığıyla yayımladıkları bildirinin ardından gözaltına alınan Türk Tabipler Birliği (TTB) yöneticisi üç hekim dün adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

TTB yöneticilerinin evlerine 30 Ocak’ta polis baskını düzenlenmiş, 11 hekim gözaltına alınmıştı. İfadeleri tamamlanan Sinan Adıyaman, Şeyhmus Gökalp ve Ayfer Horasan dün savcılık tarafından adli kontrol uygulanması talebiyle mahkemeye sevk edildi. Mahkeme, üç hekimin de adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar verdi.

TTB Merkez Konsey Başkanı Raşit Tükel ile birlikte 8 hekim ise halen emniyette tutuluyor. TTB avukatı Ziynet Özçelik, doktorların emniyetteki işlemlerinin sürdüğünü belirtti.

Savcı ile görüşmelerini aktaran Özçelik, kendisine 8 hekimin savcılık ifadesinin Pazartesi günü alınacağı bilgisi verildiğini aktardı. (Kaynak: Gazete Karınca)

Savaşa karşı çıkan TTB yöneticisi doktorlar gözaltına alındı

Adresi kontrol edin

Guatemala’da yolsuzlukla mücadeleyle görevli savcının görevden alınmasının ardından binlerce kişi sokaklara çıktı

Guatemala Başsavcısı Maria Porras’ın geçen hafta yolsuzlukla mücadele ile görevli savcı Juan Francisco Sandoval’ı Cezasızlığa …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir