Nuriye ve Semih açlık grevini sonlandırdı

kategori:

OHAL İnceleme Komisyonu 324 gündür açlık grevinde olan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın işe iade talebiyle yaptığı başvuruda olumsuz karar verdi. Başvuruları reddedilen Nuriye Gülmen ve Semih Özakça, kararla ilgili Semih ve Esra Özakça’nın evinde basın toplantısı düzenledi.

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça, 324 gün önce “İşimizi geri istiyoruz” talebiyle başlattıkları açlık grevini sonlandırma kararı aldı.

Gülmen “Yargı yoluna gideceğiz. Açlık grevimizi bugün itibaren sonlandırıyoruz ama direnişimiz bitmedi. Hastane süracimiz bittikten sonra mücadele etmeye devam edeceğiz. Biz bitti demeden bitmeyecek” dedi.

Açıklamaya TİHV Başkanı Şebnem Korur Fincancı, Genel Sekreteri Metin Bakkalcı, Ankara Tabip Odası Başkanı Gökhan Bulut ile avukatlar katıldı. İhraç edildikleri için Yüksel Caddesi’nde eylem yapan kamu çalışanları Acun Karadağ ve Veli Saçılık da iki eğitimcinin yanındaydı.

Verdikleri mücadeleye destek olanlara teşekkür ederek sözlerine başlayan Gülmen, şunları söyledi; “Küçücük bir direnişten bugün milyonlarca insanın duyduğu kocaman bir direnişimiz oldu. Biz direnişimizi çok seviyoruz. Bu direniş bize özgürlüğümüz verdi. O alana çıktığımız ilk gün özgürleştik. Korktuk ama korkularımızın üzerine gittik. Bize onurumuzu geri verdiği için direnişimizi çok seviyoruz. OHAL’in karanlığınız yardığı için seviyoruz. Bugün sokağa çıkmanın fitilini ateşleyen bir direniş oldu. KHK’ların meşrutiyetini yok etti direnişimiz. Biz kendimizi hiç yalnız hissetmedik, halkımız hep yanımızda hissettik. İşe geri dönme hepimizin mücadelesi.” (Kaynak: Gazete Duvar)


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir