Savaş Karşıtlarına Dönük Ev Baskınları ve Gözaltılar

kategori:

Efrin’e yönelik operasyona karşı sosyal medyadan paylaşım yaptığı gerekçesiyle dün akşam saatlerinden itibaren İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere pek çok ilde baskınlar düzenlendi, onlarca kişi gözaltına alındı.

Ankara’daki baskınlarda HDP PM üyesi Kemal Bülbül, HDP Ankara İl Yöneticisi Osman Konukçu, Mezopotamya Ajansı muhabiri Hayri Demir,  Artı TV muhabiri Sibel Hürtaş ve yönetmen Fatin Kanat gözaltına alındı.

İstanbul Anadolu Başsavcılığı tarafından 57 kişi hakkında soruşturma başlatıldığı, 18 kişi hakkında yakalama gözaltı kararı verildiği duyurdu. Halkın Nabzı Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve Artı Gerçek yazarı İshak Karakaş da dün gece İstanbul Maltepe’deki evinden gözaltına alındı.

Muğla’da da HDP il ve ilçe yöneticilerinin evlerine polis baskınları yapıldı. Baskınlar sonucunda HDP Muğla İl Eş Başkanı Fesih Aygün, HDP Dalyan İlçe Eş Başkanı Ayşenur Doksan, HDP Bodrum eski İlçe Eş Başkanı Mehmet Polat’ın da aralarında olduğu 6 kişi gözaltına alındı. Diyarbakır’da da HDP Bismil İlçe Başkanı Refai Baran, operasyon hakkındaki açıklamaları ve paylaşımları nedeniyle gözaltına alındı.

Dün akşam saatlerinde Bursa’da yapılan baskınlarda da çok sayıda kişi gözaltına alınırken, bugün İzmir, Denizli ve Manisa’da yapılan baskınlarda en az 23 kişi gözaltına alındı.

Yeryüzü Postası


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir