Anasayfa / Haberler / Burkina Faso’da Eğitim Emekçilerinden 3 Günlük Grev

Burkina Faso’da Eğitim Emekçilerinden 3 Günlük Grev

Burkina Faso’da eğitimdeki sorunların yanı sıra düşük ücretler nedeniyle eğitim emekçilerinin başlattığı grev iki aydır aralıklarla sürüyor.

Eğitim Birlikleri Ulusal Koordinasyonu’nun çatısı altında bir araya gelen 15 sendika 9-11 Ocak tarihlerinde 72 saatlik grev ilan ederken bugün sabah itibarıyla Ouagadougou’da yürüyüş gerçekleştirildi. Sendika binası önünde saat 09.00’da toplanan emekçiler kentin ana güzergahlarında yaptıkları yürüyüşün ardından tekrar sendika binası önüne döndü.

Grev ve protestolarla eğitim ve araştırma görevlilerinin çalışma ve ücret koşullarının iyileştirilmesi, daha verimli bir eğitim sistemi ve öğretim mesleğinin geliştirilmesi talep ediliyor.

Greve çıkan emekçilerin haklı taleplerini “ülkenin çıkarlarını tehlikeye atmak” adı altında karalamaya çalışan hükümet, oyalama ile mücadelelerini boşa düşürmeye çalışıyor. Buna karşın sendikalar ise grev ve eylemlerin devam edeceğini belirtiyorlar. (Kaynak: Kızıl Bayrak)

Adresi kontrol edin

Şili’de eylemciler isyan polisine ait kiliseyi ateşe verdi

Şili’de geçen yıl başlayan isyan dalgasının yıl dönümünde başlayan eylemler devam ediyor. Şili’nin başkenti Santiago’da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir