Anasayfa / Haberler / Almanya’da Aşırı Sağcı AfD’ye Karşı Eylemlere Polis Saldırdı, Çok Sayıda Kişi Yaralandı

Almanya’da Aşırı Sağcı AfD’ye Karşı Eylemlere Polis Saldırdı, Çok Sayıda Kişi Yaralandı

Hannover’deki AfD’nin (Alternative für Deutschland – Almanya için Alternatif) parti konferansına karşı gerçekleştirilen protesto gösterilerine polis saldırdı. Protestocular, parti toplantısına erişimi engellemek için Cumartesi günü (2 Aralık) sabah saat 6’da toplanmaya başladı. Eylemciler AfD’nin parti konferansını düzenlediği Hannover Konferans Merkezi’ne ulaşımı engellemek için çeşitli yol ayrım noktalarında bir araya geldiler.

Antifa grupları, sendikalar, gençlik örgütleri tarafından beş noktada ırkçlıkı ve kapitalizm karşıtı gösteri düzenlendi. Sıcaklığın donma noktasına yakın olmasına rağmen, polis protestocuları dağıtmak için tazyikli su kullandı. Kendini zincirlenen bir protestocu, polis tarafından sürüklenirken bir bacak kırıldı. 10 protestocu gözaltına alındı.

Protesto eylemleri AfD konferansının bir saatlik gecikmesine yol açtı. Bu yılın Eylül ayında gerçekleşen Bundestag seçimlerinde AfD, yürüttüğü göç karşıtı ve İslam karşıtı kampanyayla oylarını % 13’e çıkardı. CDU (Angela Merkel’in partisi) ve SPD’den (sosyal demokratlar) sonra, Bundestag’daki üçüncü en büyük parlamento grubu oldu. (Kaynak: Libcom)

Yeryüzü Postası

Adresi kontrol edin

Berlin’de uygulanan kira bedeli sınırlandırmasını geçersiz sayan Yüksek Mahkeme kararının ardından binlerce kişi sokağa çıktı

Almanya yüksek mahkemesinin, geçtiğimiz yıl Berlin eyalet hükümeti tarafından uygulanan kira bedellerine uygulanan sınırlamanın anayasaya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir