Anasayfa / Haberler / Açlık Grevinin 240. gününde Nuriye ve Semih için Kadıköy’de eylem

Açlık Grevinin 240. gününde Nuriye ve Semih için Kadıköy’de eylem

KHK ile işten atılan ve 240 gündür açlık grevinde olan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça her Cuma olduğu gibi bugün de Kadıköy’de eylem gerçekleştirildi. Nuriye ve Semih İçin Dayanışma’nın çağrısıyla saat 19.30’da Süreyya Operası önünde toplanan eylemciler “Açlık grevi 240. gününde. İşimizi geri istiyoruz” pankartı açtı. Gülmen ve Özakça’nın fotoğraflarının yer aldığı dövizler de taşındı.

“Nuriye, Semih yalnız değildir!”, “İnsanca onurlu yaşayacağız!”, “Her yer Yüksel her yer direniş!” sloganlarıyla başlayan eylemde Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) üyesi avukat Seher Dursun ile Gülmen ve Özakça’nın avukatlarından Engin Gökoğlu konuşma yaptı. Ardından Semih Özakça telefonla görüntülü olarak bağlanarak eylemcileri selamladı. Daha sonra okunan basın açıklaması Nuriye ve Semih’in 17 Kasım’da Sincan Hapishanesi’ndeki mahkeme salonunda görülecek 4. duruşmasına ve bir sonraki Cuma günü gerçekleşecek olan eyleme çağrı yapılarak sonlandırıldı.

Yeryüzü Postası

Adresi kontrol edin

Seçim sürecine girilirken anarşistlerden kampanya: Sorunlarımız sandıkta çözülmez

Seçim sürecine girilirken farklı şehirlerden anarşistler “Sandıkta Çözülmez” sloganı etrafında kampanya başlattı. Sosyal medya hesaplarından …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.