Anasayfa / Haberler / Tek Tip Kıyafet Uygulaması Sincan Hapishanesi’nde Başladı

Tek Tip Kıyafet Uygulaması Sincan Hapishanesi’nde Başladı

15 Temmuz’un yıl dönümünden bu yana Erdoğan tarafından gündem olan tek tip kıyafet uygulaması Sincan Hapishanesi’nde adli tutsaklar üzerinden başlatıldı.

Bir avukatın görüşüne gittiği müvekkili aracılığıyla öğrendiği uygulama hakkında söyledikleri şu şekilde;

“Sincan T Tipi’nde adli suçlardan tutuklu ve hükümlü iki ayrı müvekkil ile geçen hafta görüşmeler yaptım. Her ikisi de görüşmelere turuncu göğsünde CİK yazan tişört ve bol lacivert kumaş pantolon ile geldiler. “Ne oluyor?” diye sorduğumda “Koğuş içerisinde kıyafet sıkıntısı yok fakat aile-avukat görüşü için dışarıya çıktığımızda ya da posta kargo işlemleri için koğuştan çıkarıldığımızda bunları giymek zorundayız” dediler. Müvekkilim cezaevi içerisinde çalıştırılan hükümlülerin çalışırken bu kıyafetleri giydiğini aktardı. Ayrıca L tipi ve T tipi adli tutukluları SEGBİS görüşmelerine de bahsettiğim turuncu tişörtler ile çıkıyorlar.”

Böylece adli tutsaklar üzerinden başlatılan tek tip elbise dayatmasının önümüzdeki günlerde devrimci tutsaklar üzerinde yeni bir baskı aracına dönüştürüleceğinin işareti verilmiş oldu. (Kaynak: Medyan Haber)

Adresi kontrol edin

Uluslararası anarşist dayanışma çağrısı

6 Şubat depremleri sonrasında uluslararası dayanışma büyüyor. Dünya çapında 18 anarşist örgüt tarafından “Uluslararası anarşist …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir